Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Mała książka – Wielki człowiek

Mała książka – Wielki człowiek

Mała książka – Wielki człowiek

Wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury z sukcesem, zależy od współpracy trzech środowisk: przede wszystkim od domu i czytających rodziców, duże znaczenie ma również przedszkole i aktywni wychowawcy, a szczególną rolę odgrywa biblioteka. Biblioteki oraz pracujący w nich bibliotekarze mają magiczne moce – książki, które przenoszą młodych czytelników do niezwykłej krainy wyobraźni.

Odwiedzanie biblioteki z dzieckiem rozwija wiele przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Najmłodsi dokonują swoich pierwszych książkowych wyborów i ćwiczą podejmowanie samodzielnych decyzji. Regularne wizyty w bibliotece wyrabiają nawyk częstego sięgania po książki i szukania w nich potrzebnej wiedzy, uczą odpowiedzialności za wypożyczoną lekturę, ale przede wszystkim stwarzają okazję do przeczytania nieodpłatnie nieograniczonej liczby książek.

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” spowodowała, iż do grona naszych czytelników dołączyła duża grupa przedszkolaków, dla których książka stała się prawdziwym przyjacielem, a biblioteka nieodzownym towarzyszem. Z ogromną radością przedstawiamy kolejnych laureatów, którzy regularnie korzystając z zasobów naszej biblioteki zdobywają kolejne wyróżnienia. Dyplomy otrzymali: Zuzanna Siejka, Szymon Siejka, Bartosz Wizor, Mikołaj Knapikjuż II dyplom, Alicja Baran – również II dyplom,  Łukasz Seweryn – III dyplom oraz Wiktor Imiołek –  zdobywca IV dyplomu, wielokrotnie nagradzany czytelnik Filii Nr 1 w Wierbce. 

Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy dumni, że nasi mali czytelnicy niestrudzenie sięgają po nowe Karty Małego Czytelnika, a biblioteka na stałe wpisana jest na czytelniczej mapie dzieciństwa. Pamiętajmy, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Zapraszamy do naszej biblioteki!

29

MAR

2021

588

razy

czytano

186/832

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia