Mała książka – Wielki człowiek

Wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury z sukcesem, zależy od współpracy trzech środowisk: przede wszystkim od domu i czytających rodziców, duże znaczenie ma również przedszkole i aktywni wychowawcy, a szczególną rolę odgrywa biblioteka. Biblioteki oraz pracujący w nich bibliotekarze mają magiczne moce – książki, które przenoszą młodych czytelników do niezwykłej krainy wyobraźni.

Odwiedzanie biblioteki z dzieckiem rozwija wiele przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Najmłodsi dokonują swoich pierwszych książkowych wyborów i ćwiczą podejmowanie samodzielnych decyzji. Regularne wizyty w bibliotece wyrabiają nawyk częstego sięgania po książki i szukania w nich potrzebnej wiedzy, uczą odpowiedzialności za wypożyczoną lekturę, ale przede wszystkim stwarzają okazję do przeczytania nieodpłatnie nieograniczonej liczby książek.

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” spowodowała, iż do grona naszych czytelników dołączyła duża grupa przedszkolaków, dla których książka stała się prawdziwym przyjacielem, a biblioteka nieodzownym towarzyszem. Z ogromną radością przedstawiamy kolejnych laureatów, którzy regularnie korzystając z zasobów naszej biblioteki zdobywają kolejne wyróżnienia. Dyplomy otrzymali: Zuzanna Siejka, Szymon Siejka, Bartosz Wizor, Mikołaj Knapikjuż II dyplom, Alicja Baran – również II dyplom,  Łukasz Seweryn – III dyplom oraz Wiktor Imiołek –  zdobywca IV dyplomu, wielokrotnie nagradzany czytelnik Filii Nr 1 w Wierbce.

Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy dumni, że nasi mali czytelnicy niestrudzenie sięgają po nowe Karty Małego Czytelnika, a biblioteka na stałe wpisana jest na czytelniczej mapie dzieciństwa. Pamiętajmy, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Zapraszamy do naszej biblioteki!