Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Logo Biblioteki

Logo Biblioteki!

Od lat MGBP w Pilicy nie posiada znaku graficznego – logo, który byłby jej oficjalną częścią identyfikacji wizualnej (znakiem firmowym), służącym do celów identyfikacyjnych, popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych oraz wykorzystywany przy publikacji materiałów informacyjnych, a także wszelkich innych materiałów i dokumentów wydawanych przez Bibliotekę w formie tradycyjnej i elektronicznej.

Biorąc pod uwagę powyższe, jesienią ubiegłego roku Biblioteka ogłosiła otwarty konkurs na logo. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu projektu logo dla potrzeb Biblioteki. Każdy projekt musiał spełniać odpowiednie warunki, działać jako symbol, budzić dobre skojarzenie z Biblioteką, być oryginalny, łatwy do rozpoznania i zapamiętania, być niezależny od środka powielania i łatwo skalowalny. Do konkursu wpłynęło 11 prac. Na posiedzeniu w dniu 18 grudnia 2020 roku Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrodę główną – kartę podarunkową o wartości 1 500 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon – dla Pani Izabeli GNIADEK, mieszkanki Kidowa.Mówimy o tym dopiero teraz, gdyż wymagało to pewnych zmian formalnych, które ostatecznie zostały zatwierdzone na sesji Rady Miasta i Gminy Pilica, 19 lutego 2021 roku.

Jeszcze raz gratulujemy Laureatce i dziękujmy za zaprojektowanie wspaniałego logo, które od teraz będzie wizytówką Biblioteki.

Znak graficzny jest podstawowym elementem komunikacji wizualnej. Zwiększa świadomość marki i pozwala na szybką jej identyfikację. Forma graficzna znaku MGBP w Pilicy to stylizowane i powiązane ze sobą litery „b” i „p” będące skrótem nazwy biblioteka publiczna, uproszczonego wizerunku otwartej książki oraz skróconej nazwy biblioteki.
Kolorystyka znaku nawiązuje do barw herbu miasta Pilica.

06

KWI

2021

755

razy

czytano

150/799

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia