Partnerstwo dla książki z MHPRL

Wizyta w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

W Warszawie, 12 lutego 2021 roku odbyło się spotkanie z Dyrektorem Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego dr Januszem Gmitrukiem. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy Wojciech Siejka, Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej Adam Nowak oraz Instruktor Artystyczny Biblioteki Karol Skóra. Dzięki współpracy MGBP w Pilicy oraz ZMW udało się nawiązać partnerstwo dla książki z MHPRL. Muzeum przekazało dla Biblioteki pokaźny zbiór publikacji dotyczący tematyki historycznej i ludowej wraz z materiałami dydaktycznymi. Dzięki temu w Bibliotece powstała specjalnie oznaczona półka zawierająca darowany księgozbiór dostępny dla każdego czytelnika. Należy wspomnieć jeszcze fakt, że kilka dodatkowych pozycji zostało ufundowane przez Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki wszystkich zainteresowanych.