Wakacyjne wtorki - sierpień

Wakacyjne wtorki

Tegoroczne wakacje obfitują w różne, ciekawe wydarzenia.
Dla naszych milusińskich przez całe wakacje organizujemy spotkania z cyklu: „Wakacyjne wtorki".

Zajęcia 3.08.2021 r.

Podczas zajęć pobudzaliśmy kreatywność tworząc z talerzyków papierowych akwarium z rybkami i roślinami. Następnie tworząc "coś z niczego" wykonaliśmy z butelek ozdobne doniczki, które mogą upiększyć wnętrze pokoi naszych małych artystów. Dzieci posadziły w doniczkach kwiatki, które będą samodzielnie pielęgnować. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy gniotki z balonów i mąki ziemniaczanej. Wszystkie dzieci opuściły budynek biblioteki ubrudzone, ale również szczęśliwe, ponieważ „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci!”.

Zajęcia 10.08.2021 r.

Podczas wspólnych gier planszowych, przyjazna atmosfera sprzyjała powstawaniu więzi w grupie. W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach ruchowych:  bieg kelnera, toczenie piłek miotłami, wyścigi w workach, łap cukierka, gra zręcznościowa – dzieci wykonały z kubka papierowego „kosz” do łapania cukierka przymocowanego do wstążki. W przerwie na krótki odpoczynek i poczęstunek przybliżyliśmy dzieciom godkę czyli mowę śląską. Na zakończenie spotkania dzieci pokonywały tor przeszkód w sengoglach oraz alkogoglach.

Zajęcia 17.08.2021 r.

Uczestnicy zajęć zostali przywitani  piękną opowieścią o motylku, tęczy i marzeniach. Nawiązując do głównego bohatera opowiadania - Bielinka dzieci wykonały piękne, pełne kolorów tęczy witraże w kształcie  motyli. Następnie przedstawiły  swoje marzenia wykonując pracę  metodą wydrapywanek. Czas wakacji powoli dobiega końca, więc postanowiliśmy wykonać ramki na pamiątkowe zdjęcia. Ramki zostały ozdobione letnimi motywami, a następnie zostały w nich umieszczone zdjęcia z wakacji naszych małych artystów.

W "Wakacyjnych wtorkach" w sierpniu wzięło udział w sumie 109 uczestników.
Dziękujemy, że byliście z nami, śledźcie nas i wypatrujcie kolejnych wydarzeń!

SIE