Tropem dobrej książki

Tropem dobrej książki… do biblioteki.

Obecnie powstaje wiele ciekawych tytułów dla najmłodszych. Dzieci mogą zaprzyjaźniać się z zupełnie nowymi bohaterami, odpowiadającymi na potrzeby naszych czasów. Jednakże przez dekady utarło się wiele klasyków literatury, na których wychowały się i wciąż wychowują całe pokolenia. Najważniejszą zasadą jednak pozostaje, aby dziecko samo dokonało wyboru. Pozwólmy, aby dziecko samo wybrało książkę, jaką chce przeczytać. Może zainspiruje je okładka, ilustracje na rozkładówkach, temat czy tytuł książki?

Książki mieszkają w nas, bo my sami je stwarzamy. Autor zakreśla tylko kontury, grafik przedstawia jedynie wybrane elementy rzeczywistości, a cała reszta książkowego świata musi być wyczarowana przez wyobraźnie  każdego z czytelników.

Z wielką radością patrzymy na rozwój naszych małych czytelników, którzy  sięgając po kolejne już dyplomy, nieustannie poszukują inspiracji książkowych. Przedstawiamy liczne grono nagrodzonych miłośników literatury: Łukasz Seweryn – IV dyplom,  Mikołaj Knapik – III dyplom, Lilianna Płoszaj – III dyplom, Kuba  Pacia – II dyplom, Filip Otok – II dyplom, Ksawery Otok – II dyplom, Michał Seweryn – II dyplom, Apolonia Jarzyńska – II dyplom, oraz I dyplom, który zdobyli: Agata Gajda, Jakub Roch oraz Oliwia i Iga Duraj. Gratulujemy laureatom i ich wspaniałym rodzicom wytrwałości i zaangażowania w rozwój czytelniczy.

Dobra książka dla młodego czytelnika powinna być poruszająca (emocje i wyobraźnię), piękna (w różnych tego piękna przejawach) i prawdziwa (autentyczna i pisana z perspektywy dziecka). Zapraszamy do biblioteki po takie właśnie lektury.