Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Książka to emocje, książka to wiedza, książka to przygoda. Zaszczepmy w dzieciach miłość do czytania! Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony 2 kwietnia w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena to doskonała ku temu okazja.
Baśnie Andersena takie jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Mała syrenka” i wiele innych znane są na całym świecie. Są tematem do wspaniałej zabawy literackiej z dziećmi – gdzie utożsamiając się z pozytywnymi bohaterami, mogą z nimi przeżyć ciekawe przygody. Wzruszające historie, osadzone w pięknym, zaczarowanym świecie ukazują nasze ludzkie charaktery i problemy. W tym roku nasza biblioteka celebrowała to wielkie święto książki z przedszkolakami z Pilicy, Dzwono-Sierbowic i Wierbki. Dzieci mogły uczestniczyć w czytanym przedstawieniu „Brzydkie kaczątko” w wykorzystaniem magicznego teatru Kamishibai. Ta przepięknie opowiedziana historia zachwyciła naszych milusińskich i jednocześnie wiele nas nauczyła. Na potrzeby tego wydarzenia powstało hasło, z którym jednogłośnie utożsamili się nasi mali czytelnicy; „Kiedy czytam rano i wieczorem, moja buzia tryska humorem”. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę. Niech święto książki trwa codziennie w naszych domach!