Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

W dniu 10 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna 2022”. Organizatorami konkursu byli Burmistrz Miasta i Gminy w Pilicy, Gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów w Biskupicach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy.  

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzenie inwencji twórczej poprzez stworzenie możliwości do prezentacji wykonanych palm wielkanocnych. Udział w konkursie był również doskonałą okazją do promocji swoich dzieł i sołectw, z których pochodzą. W realizacji tegorocznego konkursu udział wzięli przedstawiciele Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego z Katowic, którzy dokumentowali przygotowanie palm przez koła gospodyń wiejskich w ramach realizacji projektu dokumentacyjno-badawczego „Ziemia Częstochowska – obrzędowość doroczna i rodzinna oraz tradycyjna zabudowa”. Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 16 palm, które zostały ocenione przez jury pod względem  długości, doboru odpowiednich materiałów, estetyki, pomysłowości i inwencji twórczej. Prezentacja odbyła się przed mszą św. na dziedzińcu klasztoru OO. Franciszkanów, gdzie Gwardian o. Błażej Sówka poświęcił palmy.

W skład komisji konkursowej weszli: Burmistrz MiG Artur Janosik, Gwardian o. Błażej Sówka, Dyrektor MGBP Wojciech Siejka, Dyrektor ZEAS Barbara Wrona, Dyrektor ZUWiK Marcin Rachwał, Przewodnicząca Rady MiG w Pilicy Barbara Przybylik oraz Wiceprzewodniczący Rady MiG Wojciech Gamrot.

Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w dwóch kategoriach: zbiorowej i indywidualnej. Zgodnie z regulaminem konkursu jeden uczestnik mógł zgłosić do konkursu tylko jedną palmę.

W kategorii zbiorowej komisja przyznała następujące nagrody główne: I miejsce – KGW Kocikowa, II miejsce – KGW Wierbka, III miejsce – KGW Przychody. Wyróżnione zostały prace wykonane przez: KGW Solca, KGW Kidów, KGW Dobra, KGW Siadcza, KGW Dzwonowianki, KGW Sierbowice. Specjalne wyróżnienie w kategorii zbiorowej otrzymały Przedszkolaki z Pilicy – grupa „ŻABKI”, które wykonały palmę pod opieką P. Renaty Gajdy oraz licznie przybyły na rozstrzygnięcie konkursu.  W kategorii indywidualnej udział wzięli: Lena Majka, Julia Majka, Natalia Majka, Miłosz Kowalczyk, Robert Roch i Kinga Ogonek. W związku z wyjątkowością i oryginalnością prac stworzonych przez indywidualnych uczestników wszyscy otrzymali jednakowe nagrody i dyplomy. Nagrodami we wszystkich kategoriach konkursu były czeki pieniężne oraz przygotowane nagrody książkowe i słodycze.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za  zaangażowanie w działania wspierające kształtowanie otwartej i społecznej postawy wśród mieszkańców naszej gminy oraz życzymy zdrowych, pełnych uśmiechu i nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

15

KWI

2022

551

razy

czytano

115/818

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia