Wakacje z Biblioteką - 8 i 9 tydzień

Wszystko co dobre i miłe szybko się kończy. Ostatni tydzień wakacji z biblioteką za nami.
Nasze maluszki powędrowały do Afryki, gdzie poznały dzikie zwierzęta. Najbardziej spodobał nam się lew, dlatego wspólnie wykonaliśmy tego zwierzaka z papieru. Dzieci miały również okazję zaprzyjaźnić się z krokodylem, który pomieszkuje na bibliotecznym strychu i nauczyły się jak karmić to niebezpieczne zwierzę.
Starsza grupa próbowała zatrzymać lato, poprzez wykonanie cudownych kompozycji z suszonych kwiatów. Wykonaliśmy też ramki na wakacyjne zdjęcia, które pomogą zatrzymać piękne chwile.
Kolejne zajęcia zaczęliśmy od Legendy o Smoku Wawelskim. Każdy miał okazję zrobić własnego smoka, który zionął ogniem. Na koniec dzieci wykonały słonia, który ma zadanie przynieść szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku szkolnym.
Starsza grupa po zapoznaniu się z tajnikami procesu powstawania książki, przeżyły niecodzienną przygodę. Każdy z nich został pisarzem i stworzył własną, papierową książeczkę.
W środę zakończyliśmy naszą przygodę z kodowaniem w świecie Scottie Go!
Na zakończenie powędrowaliśmy na dziki zachód i razem z plemionami indiańskimi poznaliśmy tajniki tworzenia pióropuszy, medalionów oraz tańców indiańskich.
Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach i wspaniałą zabawę. Cieszymy się, że Wam się podobało i przychodziliście do nas z radością. Mamy nadzieję, że będziecie pamiętać o bibliotece w roku szkolnym, a książki będą Waszym najlepszym przyjacielem.

SIE