Mała książka - Wielki Człowiek 2022/2023

Jaką książkę ostatnio przeczytałeś swojemu dziecku?

Od pośredników lektury, czyli rodziców, dziadków czy opiekunów małych dzieci w głównej mierze zależy, kiedy książka trafi do dziecięcych rąk. Pierwszym i najważniejszym elementem jest świadomość, że książki są ważne w rozwoju dzieci – kolejnym, równie ważnym, będzie wyrobienie czytelniczego nawyku.

Czytanie od najmłodszych lat uruchamia w nas pozytywne emocje i skojarzenia, jakie znamy z przeżywania chwil w objęciach najczulszych dorosłych: mamy, taty, babci, dziadka. Poczucie bezpieczeństwa, doświadczanie opowieści płynących z tekstu, obrazu i atmosfery, jaka towarzyszy czytaniu, znajomy, miły dla ucha tembr głosu osoby czytającej, na koniec melodia języka i magia słów, wszystko to pozostawia w dziecku trwały ślad pamięciowy. I tak, jak chętnie wracamy do miejsc, osób, czy przeżyć, jakie były naszym udziałem w tej cudownej krainie zwanej dzieciństwem, tak istnieje duża szansa, że dziecko będzie chciało iść przez życie z książką w ręce, gdy w jego pamięci nieobce będą przyjemne doznania płynące z rodzinnego czytania.

Radość z rodzinnego czytania widać u naszych nagrodzonych czytelników, którzy zapewne potrafią wymienić mnóstwo czytelniczych tytułów prosto z półek biblioteki. W gronie laureatów, którzy zdobyli dyplomy znajdziemy czytelników którzy wytrwale kroczą z książką od lat, a także nowych miłośników literatury:

1. Joanna Gębka – V dyplom
  2. Oliwia Goncerz – IV dyplom
  3. Amelia Janosik – II dyplom
  4. Karol Ziętek – II dyplom
  5. Filip Ziętek – II dyplom
  6. Apolonia Goncerz – I dyplom
  7. Amelia Chmiel – I dyplom
  8. Zosia Miśta – I dyplom
  9. Amelia Paciej – I dyplom
  10. Szymon Sobczyński – I dyplom
  11. Piotr Wyrodek – I dyplom
  12. Antoni Paś – I dyplom

Gratulujemy naszym wspaniałym czytelnikom i zapraszamy do biblioteki. W tym roku również bierzemy udział w programie „Mała książka – Wielki Człowiek”. Nowe wyprawki czytelnicze już do nas dotarły i czekają na przedszkolaków. W tej edycji mamy również książki w języku ukraińskim.

Nie czekaj, nie zwlekaj. Przyjdź i dołącz do zdobywców dyplomów!

PAŹ