„Krasnal w Krzywej Czapce”

Wszyscy ubożejemy bez książek, ale Ci najmniejsi szczególnie dotkliwie, bo ich życie wewnętrzne, świat wartości i wrażliwość są bardzo kruche. Nie samym chlebem żyje dziecko, ale miłością , zachwytem, wyobraźnią, radością i smutkiem. Wszystko znajdzie w książce, odróżni dobro od zła, obojętność na krzywdę wywołała jego protest, a egoizm – niechęć. Bez książki skazane jest na trudną samotność. Dzięki słowom dziecko nazywa swoje uczucia, może i potrafi o nich mówić. Potrafi też nazywać uczucia innych, słuchać o nich, rozmawiać. W ten sposób uczestniczy w życiu rodziców, rodzeństwa, rówieśników. Pozbawiony książek świat naszych dzieci to świat milczenia, pustki, samotności, egoizmu i cierpienia. Stąd już tylko krok, by zamknąć się w sobie i nie dostrzegać innych ludzi.

Można żyć bez książki, ale po co? Świat bez książki to świat bez wyobraźni, a bez niej nie ma nas, nie ma naszych marzeń, nie ma wynalazków, odkryć, podroży na Księżyc i dalej, aż do granic Wszechświata. Tak też uważają nasi mali czytelnicy, którzy przychodząc regularnie do biblioteki, zapełnili naklejkami kartę „Mała Książka Wielki Człowiek” i zdobyli kolejne dyplomy.

• Wiktor Imiołek – VII dyplom – nasz rekordzista i niekwestionowany wielbiciel książkowych przygód.
  • Łukasz Seweryn – VI dyplom
  • Michał Seweryn – VI dyplom
  • Jakub Kosno – III dyplom
  • Zuzanna Pasierb – II dyplom
  • Krzysztof Witkowicz – II dyplom
  • Węglarz Igor – I dyplom
  • Szczeklik Nadia – I dyplom

Gratulujemy i życzymy nowych, fantastycznych przygód z książką! Najlepsze książki znajdziecie w naszej bibliotece.

GRU