Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

II tydzień ferii

Drugi tydzień ferii wybraliśmy się z najmłodszymi uczestnikami zajęć rakietą na planetę Ziemia. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak dbać o naszą zieloną planetę. Podczas eko-warsztatów dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące podczas segregowania śmieci, prawidłowo segregując odpady do odpowiednich pojemników. Rozmawialiśmy o odnawialnych źródłach energii oraz o oszczędzaniu wody. Dzieci zrozumiały konieczność dbania o środowisko, wymieniały sposoby ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami. Każdy uczestnik zajęć otrzymał order przyjaciela Ziemi. Starsza grupa wykonała ekologiczne lapbooki. Dzieci doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadania. Każdy lapbook był doskonałym źródłem wiedzy ekologicznej.

W środę, już tradycyjnie odbyły się zajęcia w dwóch grupach. Młodsza grupa wykonywała różne ćwiczenia rytmiczne na perkusjonaliach. Każdy z uczestników wykonał swój instrument muzyczny- grzechotkę z papieru i ryżu. Oprócz tego każdy mógł spróbować swoich sił w grze na instrumentach dętych. Na koniec zajęć wspólnie wykonaliśmy piosenkę z akompaniamentem pianina i własnoręcznie wykonanymi instrumentami. W starszej grupie gościliśmy delegację z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Dzwono-Sierbowice (członkowie, którzy gościli na zajęciach są niewiele starsi od uczestników zajęć), którzy zaprezentowali młodzieżowy repertuar muzyczny (można było usłyszeć utwory z repertuaru m.in. Coldplay i Sanah). Każdy z muzyków prezentował instrument, na którym gra. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem i zainteresowaniem słuchali opowieści o instrumentach. Oprócz tego wspólnie wykonywaliśmy różne ćwiczenia i zagadki muzyczne.

Na ostatnich zajęciach wysłuchaliśmy opowieści „ Z górki na pazurki” i tak jak bohater książki - wiewiórek Edzio, postanowiliśmy również pobawić się w zimowe zabawy. Zamieniliśmy się w lodowe posągi, tworzyliśmy zimową zawieruchę, a także rzucaliśmy się śnieżkami. Spróbowaliśmy swoich sił w jeździe na nartach i łyżwach oraz dzięki naszej wyobraźni ulepiliśmy bałwana. Druga grupa zamieniając się w architektów, stworzyła zimowe eko-miasto. Nie zabrakło wspaniałych budowli oraz nowoczesnych przestrzeni.

Miło nam było gościć wszystkich uczestników zajęć. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę. Do zobaczenia w bibliotece!

27

STY

2023

191

razy

czytano

60/811

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia