Konkurs "Palma Wielkanocna 2023"

Palma Wielkanocna 2023

Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, Gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów w Biskupicach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy ogłaszają konkurs "Palma Wielkanocna 2023".

Konkurs ma na celu popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Okresem Wielkanocy, a także pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej poprzez propagowanie lokalnego folkloru. Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz grupy zorganizowane działające na terenie Gminy Pilica, własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Pilica. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu palmy wielkanocnej przy użyciu materiałów naturalnych z wykorzystaniem tradycyjnych form zdobniczych.

Zgłoszenia należy składać w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy do 24 marca 2023 roku, do godz. 17:30.

Finał konkursu odbędzie się 2 kwietnia 2023 roku, w Niedzielę Palmową.

Spotykamy się przed Ratuszem na Placu Mickiewicza w Pilicy o godz. 10:00 skąd korowód z palmami konkursowymi wyruszy do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Biskupicach. Komisja oceni palmy przed mszą świętą. Po mszy świętej nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Regulamin konkursu jest dostępny w siedzibie MGBP w Pilicy oraz stronach internetowych:

www.bibliotekapilica.pl www.pilica.pl

LUT