Biblioteka – miejsce dla Twojego dziecka

Za górami za lasami… Opowiem Ci bajkę… Dawno, dawno temu… Któż z nas nie zna tych słów. Gdzie je usłyszeliśmy? W domu? W przedszkolu? A może w bibliotece?

Pierwszą niekwestionowaną instytucją w rozwoju dziecka jest dom rodzinny, dający ciepło, miłość i zaufanie. Chociaż rola rodziców w wychowaniu dzieci jest niezastąpiona to przedszkole czy biblioteka są źródłem nowych doświadczeń, zaspokajania ciekawości poznawczej oraz rozbudzania wyobraźni i kreatywności. Biblioteki są miejscami, które sprzyjają wolności, w których można samodzielnie wybrać to, co chce się czytać i w jakich spotkaniach uczestniczyć. Są  wspaniałymi  miejscami, które dostosowują się do zmian współczesnego świata, ciągle poszukującymi nowych form interakcji z czytelnikiem. Biblioteka jest przede wszystkim naturalnym miejscem kontaktów społecznych, osadzonym w przestrzeni miejscowości. Miejscem przyjaznym, zawsze otwartym dla wszystkich.

Każde dziecko, niezależnie od wieku może zostać czytelnikiem i rozpocząć przygodę z książką. Jak pokazują badania naukowe – im wcześniej, tym lepiej. Przez pierwsze siedem lat mózg rozwija się najszybciej, dziecko poznaje świat wartości i zdobywa najważniejsze kompetencje społeczne. Jako rodzice szukamy jak najlepszych dróg rozwoju dla dzieci. Istotną inwestycją w rozwój dziecka jest więc zapisanie go do biblioteki. Drogi Rodzicu, zaproponuj swojemu dziecku wycieczkę do biblioteki. Będzie to niezapomniane przeżycie, a przyjaźń z książką prezentem na całe życie.

Nasza biblioteka może się pochwalić wspaniałymi czytelnikami, którzy z ogromną radością sięgają  po książki. Kolejne dyplomy Super Czytelnika w programie „Mała książka Wielki Człowiek” otrzymali miłośnicy książkowych przygód:

1. Agata Gajda – II dyplom
  2. Natalia Goncerz – I dyplom
  3. Tymon Goncerz – I dyplom
  4. Jakub Koniec – I dyplom
  5. Sara Szota – I dyplom
  6. Leon Rozlach – I dyplom

Gratulujemy i cieszymy się, ze jesteście!