Mądrość największym fenomenem książek

Co jest największym fenomenem książek? Ich mądrość!

Dostojna mądrość, która przenika do wyobraźni czytelnika, a szczególnie dziecka i tam buduje jego poczucie wartości.

Wielu dorosłym wydaje się, że dzieciństwo to wyłącznie czas zabawy i beztroski, że dzieci nie mają żadnych „prawdziwych” problemów. W rzeczywistości dzieci w wieku przedszkolnym codziennie muszą się mierzyć z emocjonalnie trudnymi sytuacjami. Burza, ciemny pokój, wizyta u dentysty, zazdrość o nowe dziecko w rodzinie, pierwszy dzień w przedszkolu.

Dzięki książkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawiania czoła problemom, które przeżywają postacie, przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom - mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa. Książki doskonale stymulują inteligencję emocjonalną naszych maluchów, dlatego czytajmy dzieciom, dzięki temu wejdą w dorosły świat silniejsze i lepiej przygotowane do życiowych wyzwań.

Z dumą i radością informujemy, iż kolejni nasi czytelnicy zdobyli dyplomy w programie „Mała Książka Wielki Człowiek”. Codziennie przeżywają fantastyczne przygody z książką i poznają świat wartości. Gratulujemy !

1. Łukasz Seweryn – VII dyplom – kolejny rekordzista i przyjaciel książek !
  2. Lilianna Płoszaj  – VI dyplom
  3. Michał Seweryn – V dyplom
  4. Mikołaj Knapik – IV dyplom
  5. Oliwia Duraj – III dyplom
  6. Iga Duraj – III dyplom
  7. Robert Pacia – III dyplom
  8. Kaja Pająk – I dyplom
  9. Julia Śrubarczyk – I dyplom
  10. Zuzanna Świerczek – I dyplom

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że miłość do książek jest prezentem na całe życie. Zapraszamy do biblioteki.