Drugi tydzień zimowych ferii w naszej Bibliotece! To były dni pełne kreatywnej zabawy, ciekawych spotkań i zdobywania nowej wiedzy. Sprawdźcie, co się u nas działo:
Poniedziałek – maski karnawałowe i bal.
Rozpoczęliśmy tydzień w karnawałowym nastroju! Dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe maski, które ozdabiały brokatem, cekinami i piórkami. Po części plastycznej nadszedł czas na zabawę – tańce, konkursy i dużo śmiechu!
Środa – spotkanie z Panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu, podczas którego przypomniała dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznych ferii. Rozmawialiśmy o higienie, zdrowym stylu życia i zachowaniu ostrożności podczas zimowych aktywności. Dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Piątek – kolejne spotkanie z eko-doradcą.
Piątkowe zajęcia ponownie skupiły się na tematach ekologicznych. Tym razem głównym punktem spotkania była prezentacja „Czym są zmiany klimatu?”, podczas której prowadząca wspólnie z uczestnikami analizowała kolejne slajdy, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w dyskusji. Nie zabrakło również eksperymentów, które obrazowo pokazały wpływ działalności człowieka na środowisko. W jednym z nich dzieci obserwowały efekt cieplarniany – pod wpływem ciepła lampy kostki lodu zaczęły topnieć, symbolizując globalne ocieplenie. Kolejne doświadczenie pokazało, jak odpady wyrzucone w nieodpowiednim miejscu mogą wpływać na jakość gleby. Na zakończenie zajęć uczestnicy rozwiązali ekologiczne łamigłówki, których poprawne rozwiązanie umożliwiło im otwarcie „Generatora Zielonej Energii”. W środku czekały pamiątkowe upominki dla każdego!
Dziękujemy najmłodszym uczestnikom za aktywny udział, a naszym gościom za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że te ferie na długo zostaną w Waszej pamięci.