Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

WALENTYNKI 2015

W niedzielę w naszej bibliotece odbył się Walentynkowy Wieczór poezji i muzyki pt.„Miłość niejedno ma imię”. Podczas spotkania swoje utwory prezentowali: Magdalena Pleban – uczennica II klasy gimnazjum w Pilicy,( zdobywczyni wielu nagród literackich, jest autorką pracy pt. „Zwyczaje weselne we wsi Kocikowa na przestrzeni lat…”, której obszerne fragmenty mogli Państwo przeczytać w poprzednich numerach „Naszej Pilicy” ) Pani Helena Musialska, Pani Ewa Kozjak, Pani Róża Kończyk, Pan Sławek Woźniczko wiersze Pani Ewy Słowińskiej interpretowała Pani Ewa Pacia.

Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół nr. 2 w Wierbce w składzie: Klaudia Ciempka – śpiew, Wiktoria Grabowska – śpiew,  Weronika Skutnik – śpiew,  Daria Włosek – śpiew,  Wiktoria Wójcicka – śpiew, Katarzyna Latacz – śpiew i gitara,( Katarzyna Latacz jest uczennicą klasy VI a  Szkoły Podstawowej w Wierbce, została finalistką konkursu wojewódzkiego z języka polskiego, 26 lutego odbędzie się finał konkursu który wyłoni laureatów. Trzymamy kciuki) Jakub Roch – instrument klawiszowy. Uczniów przygotowały panie: Joanna Mendak, Lidia Szewczyk, Joanna Latacz.

Podczas spotkania gościnnie wystąpiła Emilia Przybylik uświetniając wieczór grą na skrzypcach. Jest uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych I-go Stopnia Im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Jest laureatką wielu  konkursów skrzypcowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.  Cieszymy się że przyjęła nasze zaproszenie, mimo innych zobowiązań. Mamy nadzieję , iż będziemy mogli Ją jeszcze gościć i podziwiać Jej talent.

Publiczność jak zwykle dopisała. Był to bardzo udany lutowy wieczór spędzony przy filiżance kawy i herbaty w nastrojowej atmosferze. Nie zabrakło (jak zwykle)  wątków z historii Pilicy. I jak zwykle Pan Aleksander Kot zaskoczył uczestników spotkania ciekawostką, dotyczącą wizualizacji i rewitalizacji ruin kościółka Św.Walentego i Stanisława na Zarzeczu. Tylko u nas można było coś takiego zobaczyć po raz pierwszy. Myślimy, że taka gratka miłośnikom naszej miejscowości trafia się niezwykle rzadko.

Dziękujemy wszystkim: autorom tekstów, wykonawcom i opiekunom i rodzicom za pomoc w realizacji spotkania.

Dziękujemy za przybycie sympatykom, ze wszystkich miejscowości naszej gminy. Cieszymy się że spotkania zdobywają w oczach Państwa coraz większe uznanie. Zapraszamy na kolejne imprezy, o których będziemy na bieżąco informować.

18

LUT

2015

1142

razy

czytano

535/823

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia