Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

DKK

Syn zakonnicy

„Syn zakonnicy” Joanna Jax

Historia fikcyjna, dla której inspiracją były wydarzenia, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości. Zakazana miłość z czasów wojny,

między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Uczucie pomiędzy oficerem niemieckim i siostrą zakonną w czasie wojny nigdy nie powinno mieć miejsca. Owocem zakazanego związku jest dziecko. Niestety, kobieta nie mogła Go wychować, co przyniosło jej wiele bólu i cierpienia. Zajmowała się niejednym dzieckiem, pomagała wszystkim, a nie mogła zaopiekować się własnym synem.

Po wielu latach spędzonych u nowej rodziny, tytułowy Syn zakonnicy dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość. Porzucony chłopak zaczyna interesować się tym, kim byli jego prawdziwi rodzice. Nikt jednak nie chce mu pomóc. Kluczem do rozwiązania zagadki okazuje się tajemniczy pamiętnik, jaki całe życie prowadziła jego matka. Niestety, po jej śmierci zaginął w tajemniczych   okolicznościach i nikt nie ma pojęcia, gdzie go szukać. Na szczęście to   nie przeszkoda, gdyż kiedy naprawdę chcemy poznać swoje korzenie, jesteśmy gotowi do największych poświęceń. Syn zakonnicy nie zdążył, porozmawiać z matką ani tym bardziej z ojcem, mógł tylko przeczytać pamiętnik, który w końcu  trafił w jego ręce. Dzięki zapiskom zniknęło wiele wątpliwości, odkrył, że rodzice Go jednak kochali, choć życie miało swoje, tragiczne dla tych osób plany. Amelia słuchała ojca oraz przełożonych, uniosła się honorem i w efekcie została rozdzielona z synem na całe życie.

Syn zakonnicy to książka, która opowiada smutną i dającą do myślenia historię, która pokazuje, jak wielkie znaczenie mają w życiu nasze decyzje i konsekwencje, z którymi musimy się zmierzyć. To powieść, która na pewno zapada w pamięci. Pozostawia nas z pytaniami, na które odpowiedzi nie są proste i jednoznaczne. W tej powieści nic nie jest czarno-białe ani oczywiste. Autorka prowadzi nas przez meandry ludzkiej duszy i trudnych życiowych wyborów.

      

 

 
 
   
 
 

DKK

      ⬇ AKTUALNIE CZYTAMY ⬇                 Następne spotkanie: 25 czerwca 2024 r.                       

14

LUT

2023

387

razy

czytano

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia