Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

DKK

Czereśnie zawsze muszą być dwie

Czereśnie zawsze muszą być dwie

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” Magdaleny Witkiewicz to powieść, która przyciąga czytelnika swoją ciepłą, magiczną atmosferą i głębokimi emocjami. Autorka, znana z umiejętności tworzenia poruszających historii, po raz kolejny udowadnia, że potrafi dotrzeć do serc swoich czytelników.

Książka opowiada historię Zosi Krasnopolskiej, młodej kobiety, która po trudnych doświadczeniach życiowych postanawia zacząć wszystko od nowa. Dziedziczy stary dom na wsi, który okazuje się być pełen tajemnic i wspomnień z przeszłości. Przenosząc się do nowego miejsca, Zosia stopniowo odkrywa historie ludzi, którzy kiedyś tam mieszkali, oraz tajemniczy sad czereśniowy, który odgrywa w powieści kluczową rolę.

Witkiewicz w swoim stylu umiejętnie łączy teraźniejszość z przeszłością, tworząc mozaikę ludzkich losów. Postaci są barwne, pełne życia i autentyczne. Zosia, jako główna bohaterka, zaskakuje swoją odwagą i determinacją w dążeniu do szczęścia mimo licznych przeszkód. Również postacie drugoplanowe, takie jak ekscentryczna ciotka Zofii czy tajemniczy sąsiad, wnoszą wiele ciepła i humoru do opowieści.

Motyw czereśni, które muszą być dwie, jest symboliczny i przewija się przez całą książkę. Oznacza on więź, przyjaźń, miłość, ale też współpracę i wzajemne wsparcie, które są niezbędne do przezwyciężania trudności. To piękne przesłanie sprawia, że książka staje się inspiracją do refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi ludźmi.

Język powieści jest lekki, a zarazem pełen emocji. Witkiewicz potrafi opisywać przyrodę i codzienne życie w sposób, który sprawia, że czytelnik czuje się częścią świata przedstawionego. Narracja jest płynna i wciągająca, co sprawia, że trudno się od książki oderwać.

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” to powieść, która porusza serce i umysł. To historia o miłości, przyjaźni, przeszłości i odwadze, aby zacząć od nowa. Magdalena Witkiewicz stworzyła książkę, która pozostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu i do której chce się wracać, by znów poczuć magię czereśniowego sadu. Gorąco polecam tę lekturę każdemu, kto szuka ciepłej, refleksyjnej opowieści z głębokim przesłaniem.

DKK

      ⬇ AKTUALNIE CZYTAMY ⬇                 Następne spotkanie: 13 sierpnia 2024 r.                         

27

CZE

2024

33

razy

czytano

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia