DKK dla dzieci - Co to znaczy

Listopadowe  spotkanie  DKK dla dzieci poświęciliśmy wspaniałej książce Grzegorza Kasdepke „ Co to znaczy…? Książkę czyta się z dużą przyjemnością, chociaż jest napisana w nietypowy sposób. W środku znajduje się aż 101 krótkich historyjek pełnych humoru i zabawnych sytuacji z życia codziennego pewnego chłopca o imieniu Bartuś. Każda z historyjek tłumaczy znaczenie różnorodnych powiedzeń,  których używamy na co dzień. Przeczytamy tutaj o tym co oznacza między innymi „Biały kruk”, „Być kozłem ofiarnym”, „Być w siódmym niebie”, „Czarna owca”… Książka  bardzo się wszystkim podobała , ponieważ dostarczyła nam okazji do wspaniałej zabawy. Okazało się bowiem, że klubowicze również mają do opowiedzenia wiele śmiesznych historii z własnego życia związanych z powiedzeniami opisanymi w książce.

Polecam do wspólnego czytania z dzieckiem, ponieważ największym atutem tej książki jest to, że jednocześnie  uczy i bawi, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Jednocześnie miło nam  poinformować, że dołączył do nas pierwszy mężczyzna. Jeszcze przedszkolak, ale czyta z dużym zaangażowaniem wartym pochwały i naśladowania.

GRU