Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

DKK

Gdzie poniesie wiatr

Gdzie poniesie wiatr

„Gdzie poniesie wiatr” - Kristin Hannah

Wielkie Równiny Teksasu, początek lat 20' XX wieku. Wiosną po horyzont rozciąga się tam soczysta zieleń wschodzącej pszenicy, latem pola zamieniają się w złoto za sprawą dojrzewających kłosów.

Historia głównej bohaterki, Elsy rozpoczyna się w 1921 roku, kiedy to dwudziestopięcioletnia dziewczyna, uważana za starą pannę, postanawia wymknąć się spod wiecznej kurateli rodziców i w końcu posmakować życia. Napiętnowania chorobą z dzieciństwa, świat poznaje dzięki książkom, dzięki nim marzy i pewnego dnia postanawia spełniać te marzenia. Poznaje miłość swego życia, chłopca włoskiego pochodzenia. Wkrótce wychowana na damę Elsa będzie musiała zmienić się w twardą rolniczkę. Zostaje Panią Martinelli, której życie wyznaczają terminy siewów i zbiorów.

Nadchodzi rok 1934. Ziemia przestaje rodzić, deszcz przestaje padać na kilka długich lat, a burze piaskowe zaczynają pustoszyć okolicę. Gdy w oczy zaczyna zaglądać bieda i strach przed żywiołem Elsa staje przed największym z życiowych dylematów - zostać w jedynym miejscu, które mogła w końcu uważać za swój dom, czy wyjechać w nieznane za lepszym życiem i pracą. W podjęciu decyzji za siebie i swoje dzieci powinna pomóc jej odwaga, czyli coś, czego przez całe życie najbardziej jej brakowało. By ratować swą rodzinę, Elsa Martinelli decyduje się wyjechać do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia.

Powieść Kristin Hannah  to niezapomniany obraz amerykańskiego snu, widziany oczami niezwykłej kobiety. To poruszająca opowieść  o przezwyciężaniu trudności oraz wiary w lepsze jutro. To powieść o miłości, stracie, poszukiwaniu siebie, relacjach rodzinnych, macierzyństwie, biedzie oraz nadziei.

„Gdzie poniesie wiatr” to niesamowicie poruszająca historia, o której nie sposób zapomnieć. To książka, która zdecydowanie zostaje w głowie na długo po zakończonej lekturze.

 

 

DKK

      ⬇ AKTUALNIE CZYTAMY ⬇                 Następne spotkanie: 17 października 2023 r.                                    

23

SIE

2023

33

razy

czytano

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia