Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

DKK

We dwoje

Aby przygotować się na kolejne spotkanie DKK, grudniowe wieczory mieliśmy okazję spędzić z książką „We dwoje” Nicholasa Sparksa.

Jest to historia życia Russella Greena, mężczyzny w kwiecie wieku. Ma on piękną żonę Vivian i cudowną córeczkę London, pracuje w dużej agencji reklamowej w Charlotte. Powiedziałabym, że ma życie idealne.

Pewnego dnia nasz bohater postanowił zmienić swoje życie. Stwierdził, iż ma dość bycia pracownikiem i zdecydował się założyć własną agencję reklamową. Rodzice, siostra – Marge oraz żona odradzali mu to, każde z nich wiedziało, że to właśnie Russel jest żywicielem rodziny. To on odpowiadał za zapewnienie dobrobytu swojemu dziecku i żonie, która poświęciła karierę, by wychowywać ich córkę.

Jednak Russel wierząc w swoje umiejętności, zaryzykował i otworzył własną Agencje Reklamową. Niestety nie wszystko szło po myśli Russela, klienci nie pchali się do niego drzwiami i oknami. Jego nowy biznes nie przynosił żadnych zysków, Vivian nie miała zamiaru rezygnować ze swojego stylu życia, w związku z czym domowy budżet mocno podupadł i nie miał go kto ratować. W tej sytuacji sama postanowiła  wrócić do pracy, znalazła ją w firmie Waltera Spannermana, wtedy jednak powstał nowy problem. Co zrobią z kilkuletnią London w czasie ich pracy? Dopiero po wakacjach London pójdzie do pierwszej klasy, więc do tego czasu ktoś jednak musi się nią zająć, odwozić na zajęcia, dbać o to by zjadła. Jednak dla Vivian rozwiązanie było banalnie proste, Russel mógł się tym wszystkim zająć skoro i tak jego firma nie miała klientów. Z początku nie był on zadowolony z rozwoju sytuacji, jednak już krótkim czasie intensywnej opieki nad London, jego relacja z córką wkroczyła na nowy poziom, a z tego powodu był szczęśliwy.

Praca Vivian coraz bardziej ją pochłaniała i wymagała też częsty delegacji, po jednej z nich postanowiła ona oznajmić mężowi, że zakochała się we własnym szefie i że to właśnie z nim postanowiła spędzić resztę swojego życia. W tym ciężkim dla Russela okresie największym jego wsparciem została Marge i jej partnerka Liz. To na nie mógł liczyć w każdej chwili. On i Marge zawsze mogli na sobie polegać i zawsze się wspierali, Liz jest terapeutą. Jej pomoc w zrozumieniu przez Russela, co tak właściwie stało się z jego małżeństwem, okazała się bezcenna. To, że krótko po tych wydarzeniach jego siostra ciężko zachorowała, sprawiło że ten rok, stał się jednym z najcięższych w jego życiu. 

Książka „We dwoje”, od samego początku wciągnęła w fabułę na dobre i można ją było czytać bez przerwy. By tylko wiedzieć co się stanie. Autor potrafi doskonale budować napięcie i szargać emocjami czytelnika, jak tylko mu się podoba. Ostatnie rozdziały trzeba było czytać z zapasem chusteczek pod ręką. Jest to książka w narracji prowadzonej z perspektywy mężczyzny. W literaturze obyczajowej większość książek pisana jest z perspektywy kobiety, nie mężczyzny.

Książka Nicholasa Sparksa mogłaby dotyczyć życia niejednego z nas. Pokazuje bohaterów z licznymi problemami, bolączkami czy chorobami. Nikt nie jest idealny i każdy mierzy się ze swoim życiem. Jednocześnie w tej pogubionej codzienności trafiają się prawdziwi przyjaciele, którzy przy nas są. Tutaj miłość nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Nie wrzeszczy, nie zasypuje nas cukrem. To niebanalna opowieść, w której uczucia grają kluczową rolę. Bohaterowie odrabiają swoje życiowe lekcje i spotykają się, gdy wreszcie są na to gotowi. Jest to dobra książka w którą warto się zagłębić.

DKK

      ⬇ AKTUALNIE CZYTAMY ⬇                 Następne spotkanie: 19 marca 2024 r.                                 

12

GRU

2023

69

razy

czytano

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia