Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

DKK

Nazwijmy to miłość

Nazwijmy to miłość

„Nazwijmy to miłość” Janusz Leon Wiśniewski

Za nami kolejne spotkanie DKK. Tym razem rozmawialiśmy, jak pojemnym słowem jest miłość. Jak bardzo chce być zaszufladkowana, wymykając się wszystkim, którzy podejmują wyzwanie. Z jednej strony potrafi być lekarstwem na całe zło, z drugiej zaś, może stać się przyczyną najmroczniejszych koszmarów i najboleśniejszych upadków. “Miłość to wynik naszej reakcji na przeróżne bodźce, dostarczane przez osobę, którą kochamy. Przychodzi czas, że przestajemy je odbierać.

“Nazwijmy to miłość” to zbór niesamowitych opowiadań, które wywołują cały wachlarz emocji. Wiśniewski, nie stroni od trudnych tematów, problemów, społecznie nieakceptowanych poglądów czy działań. Kobiety i mężczyźni w różnym wieku, z innym wykształceniem, o różnej pozycji społecznej, innym statusie majątkowym, z różnymi preferencjami seksualnymi, innymi chorobami starają się, na pewnym etapie swojego życia, znaleźć choć odrobinę szczęścia, zasmakować miłości. Jedni dokonują świadomych i szczerych wyborów. Inni, karmieni własnymi kłamstwami, brną w toksyczne schematy.

Ta książka, pokazuje miłosną prawdę o wielu z nas. To obnażenie ludzkich obaw, oczekiwań, rozczarowań, nadziei. Dodatkowo, forma rozmowy daje czytelnikowi moc pochłaniania uczuć rozmówcy, a postawienie się na jego miejscu wywołuje wybuchy współczucia, wzruszenia, złości. Refleksje przychodzą same i pozostają na długo.

Oprócz opowiadań, w książce znajdują się również rozważania, zachęcające do zamyślenia się nad dziedzicznością inteligencji, narcyzmem, medytacją, biochemią miłości i wręcz przerażającą pandemią samotności. “Samotność zabija. Powoli, cicho i skutecznie. Na różne sposoby.“ To bardzo refleksyjna książka, taka w sam raz na jeden, nigdzie niepędzący, otulony ciepłym kocem i z filiżanką ulubionej herbaty, wieczór. I za jakiś czas kolejny taki sam, i jeszcze jeden, i kolejny.

Pióro pana Janusza L. Wiśniewskiego wyczarowało już niejedną, chwytającą za serce i duszę opowieść. “Nazwijmy to miłość” tylko potwierdza, że talent Autora do pisania świetnych i rozchwytywanych książek ma się świetnie!

DKK

      ⬇ AKTUALNIE CZYTAMY ⬇                 Następne spotkanie: 25 czerwca 2024 r.                       

16

KWI

2024

93

razy

czytano

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia