BELLA ITALIA – RELACJA

W niedzielę   I-szy dzień kalendarzowego lata przywitaliśmy w Pilicy koncertem „Bella Italia”. Na scenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy, zaprezentowali się  laureaci Powiatowego Przeglądu Piosenki Włoskiej. Koncert poprowadził dobrze znany i bardzo ceniony przez piliczan Pan Leopold Stawarz. Wśród wykonawców znaleźli się piliczanie: Zespół 2 + 2 (składający się z gimnazjalistów i licealistów naszych miejscowych szkół ) w składzie: Magdalena Paciej,  Katarzyna Pasierb, Kuba Jurczak i Maciej Węglarz oraz Barbara Rymarowicz. Publiczność jak zwykle dopisała, a piękne włoskie melodie, które rozbrzmiewały w letni wieczór rozgrzały serca.  Koncert zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Pilica – Pan Michał Otrębski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego – Pan Adam Rozlach, który wręczył zespołowi 2 + 2 okolicznościową statuetkę. W przerwie koncertu widzowie mogli wysłuchać krótkiej, bardzo interesującej „podanej w pigułce” historii dotyczącej życia artystycznego w dawnej Pilicy. Prelekcję przygotował i przedstawił Pan Aleksander Kot.  Artystom – laureatom szczerze gratulujemy, zaś prowadzącemu  i prelegentowi składamy podziękowania.  Dziękujemy również naszym władzom zarówno Panu Burmistrzowi jak i Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu za wsparcie  naszej imprezy swoją obecnością.Widzowie zadowoleni, uśmiechnięci i radośni, wychodząc nucili sobie cichutko przypomniane melodie. Mamy w planach imprezy o podobnym charakterze i będziemy o nich Państwa informować w stosownym czasie na łamach bloga, stronach internetowych, a także na zamieszczanych w naszej miejscowości plakatach.

Szczegółową relację  z koncertu mogą Państwo przeczytać  również na stronie:

CZE