Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

NASZA PILICA

Dzisiaj trafił do mieszkańców naszej gminy pierwszy numer, wydanego przez Miejsko Gminna Bibliotekę w Pilicy, miesięcznika „Nasza Pilica„. Bezpłatną gazetę można otrzymać  m.in w Urzędzie Miasta i Gminy, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, w klasztorze oo.franciszkanów, w delikatesach „Centrum”, w restauracji „Pod Kolumnami”, w kościołach w Kidowie oraz w Dzwono-Sierbowicach a także w kilkunastu sklepach na terenie gminy. Szczegółowa lista punktów zostanie opublikowana na stronie gazety www.naszapilica.pl .Na stronie tej będą publikowane w wersji elektronicznej numery archiwalne.


Od redakcji:
Tworzymy zespół ludzi pozytywnie nastawionych do świata. Uważamy, że Pilica to wyjątkowe miejsce na świecie. To miejsce, w którym piękna historia przeplata się z rzeczywistością, może nie tak piękną jak w marzeniach, ale niejedna z okolicznych miejscowości zazdrości nam tego, czego już w Pilicy dokonano w zakresie infrastruktury i w życiu kulturalnym. Chcemy pisać również o porażkach, jednak ważąc rzetelnie ich obiektywne przyczyny. Nie ma idealnego społeczeństwa i nie ma idealnych miasteczek. W każdej społeczności są zdarzenia  pozytywne i negatywne, bo błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.

Jedni przypisują te słowa Napoleonowi Bonaparte, inni – o zgrozo, Leninowi. Nieważne kto to powiedział, ważne, że powiedział mądrze. Nie zamierzamy zajmować się typową polsko-polską wojenką, anonimami, insynuacjami czy pomówieniami. Nie zamierzamy dzielić piliczan na tych, których lansujemy i na tych, o których nie piszemy w imię wydumanych podziałów na swoich i obcych. Jest w naszym zespole miejsce dla każdego, bez względu na przekonania polityczne, wyznanie czy kolor skóry,  kto myśli podobnie jak my i wraz z nami chce działać i budować pozytywny obraz naszego miasteczka.

24

MAR

2014

1226

razy

czytano

704/811

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia