Dzień Kobiet, Koncert Krystyny Giżowskiej

Niedzielny wieczór był pełen emocji, a to wszystko w związku z koncertem z okazji Dnia Kobiet. Rozbrzmiewał muzyką, pięknym śpiewem i uśmiechami, z pewnością zapamiętamy go na długo. Organizatorem wydarzenia był Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy. Świętowanie Dnia Kobiet to już tradycja w Gminie Pilica, w tym roku tę szczególną okazję uczczono wyjątkowym koncertem. W sali bankietowej Black Rose w Pilicy wystąpiła Krystyna Giżowska z zespołem Blue Sounds.

Na widowni nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika wraz z małżonką, Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Pilica Pani Barbary Przybylik wraz z radnymi, Skarbnika Miasta i Gminy Pilica Pani Małgorzaty Flak, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Moniki Czech, Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy Pana Wojciecha Siejki, Przewodniczącej Związku Emerytów i Rencistów w Pilicy Pani Heleny Wojas. Prawdziwą siłę tego wieczoru, stanowiły jednak licznie przybyłe Panie. Elegancko ubrane, emanujące radością i kobiecością, z uśmiechami na twarzach, tworzyły niepowtarzalną atmosferę. Były one potwierdzeniem słów zawartych w dekoracji na scenie „Kobieta – ile w tym piękna, miłości i życia…”

Po krótkiej zapowiedzi na scenę, wśród gromkich braw publiczności, wkroczyła gwiazda wieczoru Krystyna Giżowska. Jej wyjątkowy głos wypełnił przestrzeń, a każda wyśpiewana piosenka dotarła wprost do serc wszystkich obecnych. Piosenkarka szybko zachwyciła publiczność swoim niezwykłym talentem i charyzmą, dzięki której widzowie chętnie śpiewali wraz z nią. Podczas tego wieczoru mogliśmy wysłuchać utworów wypromowanych przez wokalistkę: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Nie było ciebie tyle lat”. Gwieździe wieczoru towarzyszyli muzycy z zespołu Blue Sounds w składzie: Piotr Matuszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Jacek Zasada – flet, grzechotki, Joanna Karkoszka – śpiew, Sławomir Szudrowicz – gitary, Jarosław Szajerski – bas, Tomek Karkoszka – perkusja. Muzyka na żywo stworzyła wyjątkową atmosferę, sprawiając że wydarzenie było niepowtarzalne i pełne pozytywnej energii.

Wieczór był dedykowany Kobietom, dlatego tuż po koncercie Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik w imieniu swoim, jak i samorządu gminy złożył wszystkim przybyłym Paniom najserdeczniejsze życzenia. W dowód szacunku i uznania, a zarazem z okazji Dnia Kobiet wręczone zostały bukiety kwiatów, które otrzymały wokalistki Pani Krystyna Giżowska i Pani Joanna Karkoszka oraz przedstawicielki publiczności Pani Barbara Przybylik Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica i Pani Helena Wojas Przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów w Pilicy. W związku z tym, że kilka dni temu obchodziliśmy imieniny Krystyny, a atmosfera była pełna życzeń, nie mogło zabraknąć muzycznej niespodzianki, która przybrała postać wyjątkowego wykonania na akordeonie utworu "Sto lat" przez gminnego instruktora muzyki Karola Skórę. Rozśpiewana publiczność szybko włączyła się w śpiewanie, czym niezwykle wzruszyła wokalistkę. Był to miły akcent, który miejmy nadzieje pozostanie w pamięci Pani Krystyny kojarząc jej się z Pilicą.

Po zakończeniu koncertu wszyscy z uśmiechem i muzyką na ustach opuścili wydarzenie. Ten miły wieczór z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

tekst i foto: UMiG