Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Ciekawą lekturę
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

"Mała książka - wielki człowiek"

Strona główna » Aktualności » "Mała książka - wielki człowiek"

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy przystąpiła do projektu "Mała książka - wielki człowiek". w związku z tym, na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, czeka u nas wyjątkowy prezent- Wyprawka Czytelnika na dobry start.

ZASADY PROJEKTU

Wyprawki wydajemy tylko dzieciom z roczników 2013-2016 (3-6 lat). Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które są czytelnikami, jak i te, które nimi zostaną (założona zostanie karta czytelnika).

Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, która zostanie podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka.

Naklejkę na kartę otrzymuje dziecko każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.

Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dyplom będzie przekazany Małemu Czytelnikowi uroczyście, tak aby dziecko czuło się wyjątkowo, co z pewnością zmotywuje je do kontynuowania zabawy.

Po uzbieraniu 10 naklejek, dziecko otrzyma kolejną Kartę Małego Czytelnika (uwaga- kolejna karta nie oznacza ponownego przekazania pozostałych elementów Wyprawki Czytelniczej)

Jeśli dziecko zgubi lub zniszczy kartę, otrzyma jej duplikat.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wyprawki Czytelnicze będzie można odebrać zarówno w bibliotece głównej, jak również w filiach.

Książka odgrywa ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku wpływamy na jego przyszłość i pomagamy mu osiągnąć w przyszłości sukcesy. Dzieci wychowane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Poza tym, miłość do książek to prezent na całe życie.

 Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i przeżycia wspólnej przygody z książką!

 

czytano: 100 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2019-09-09 12:32:56

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna