Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

"Mała książka - wielki człowiek"

"Mała książka - wielki człowiek"

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy przystąpiła do projektu "Mała książka - wielki człowiek". w związku z tym, na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, czeka u nas wyjątkowy prezent- Wyprawka Czytelnika na dobry start.

ZASADY PROJEKTU

Wyprawki wydajemy tylko dzieciom z roczników 2013-2016 (3-6 lat). Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które są czytelnikami, jak i te, które nimi zostaną (założona zostanie karta czytelnika).

Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, która zostanie podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka.

Naklejkę na kartę otrzymuje dziecko każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.

Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dyplom będzie przekazany Małemu Czytelnikowi uroczyście, tak aby dziecko czuło się wyjątkowo, co z pewnością zmotywuje je do kontynuowania zabawy.

Po uzbieraniu 10 naklejek, dziecko otrzyma kolejną Kartę Małego Czytelnika (uwaga- kolejna karta nie oznacza ponownego przekazania pozostałych elementów Wyprawki Czytelniczej)

Jeśli dziecko zgubi lub zniszczy kartę, otrzyma jej duplikat.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wyprawki Czytelnicze będzie można odebrać zarówno w bibliotece głównej, jak również w filiach.

Książka odgrywa ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku wpływamy na jego przyszłość i pomagamy mu osiągnąć w przyszłości sukcesy. Dzieci wychowane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Poza tym, miłość do książek to prezent na całe życie.

 Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i przeżycia wspólnej przygody z książką!

 

09

WRZ

2019

689

razy

czytano

252/825

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia