Czytelnik Roku 2020

Każdego roku wiosną, z okazji Tygodnia Bibliotek nagradzamy najlepszych czytelników w oparciu o statystyki wypożyczeń. W tym roku również chcemy Wam pokazać, że społeczność naszej gminy czyta. Nie ukrywamy, że poprzedni rok, naznaczony piętnem pandemii był dla nas trudny, dlatego nie będziemy podawać w rankingach żadnych liczb, bo byłoby to krzywdzące względem poprzednich lat.

Niezmiernie miło nam oznajmić, iż tytuł Czytelnika Roku 2020 otrzymują:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy nagrodziła za wysokie wyniki w czytelnictwie męskie grono: pana Jacka Niteckiego, który na emeryturze sięga po dobrą książkę oraz Mikołaja Knapika (kategoria dziecięca), który mógłby powiedzieć wiele na temat niejednej książki.

Statystyki Filii Nr 1 w Wierbce wskazują, iż czytanie łączy pokolenia. Widocznie miłość do książek też jest dziedziczna, ponieważ nagradzamy babcię i wnuczkę, co tworzy piękną wzruszającą laurkę. Nagroda za wysokie wyniki w czytelnictwie trafia do pani Agnieszki Garstki, która jest z nami od lat, a każdy miłośnik książek z zazdrością pyta: jak Ona to robi? W kategorii dziecięcej tytuł Czytelnika Roku przyznano Oliwii Goncerz – wielokrotnej laureatce konkursów czytelniczych oraz Wiktorowi Imiołkowi – prawdziwemu „pożeraczowi książek”, zdobywcy czterech dyplomów w programie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Filia w Sławniowie z przyczyn epidemiologicznych niestety była zamknięta.

Wielkie gratulacje i życzenia wielu jeszcze piękniejszych spotkań z literaturą.

Wysokie wyniki naszych czytelników sprawiają, że czujemy ogromną satysfakcje i motywują do jeszcze lepszej  pracy. Przy tej okazji, chcemy serdecznie podziękować naszym czytelnikom za wspaniały kontakt i miłe słowa.

CZE