Wakacje z Biblioteką - 1 tydzień

W te wakacje z biblioteką są atrakcje. Za nami pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych. Było ciekawie, kreatywnie, czasem głośno, ale przede wszystkim za każdym razem była świetna zabawa.

Podczas pierwszych zajęć nasi najmłodsi uczestnicy wysłuchali bajki o biedronce Fionce oraz jej przygodach. Następnie z origami z koła wykonali własną biedronkę. Starsza grupa wykonała tangramy, czyli chińskie łamigłówki wykonane z elementów w postaci figur geometrycznych.

W środę przyszedł czas na nowinki technologiczne. Uczestnicy zajęć wcielili się w rolę cyfrowych ekspertów. Podczas gry interaktywnej Scottie Go dzieci uczyły się podstaw kodowania.

W trzecim dniu zajęć nasze maluszki zapoznały się z bohaterami książki „Kotki Dorotki” i wkroczyły do kociego świata. Każdy zabrał do domu własnego kota. Kolejna grupa wcieliła się w rolę artystów, wykonując abstrakcyjne obrazy pt. „nitką malowane”.  Podczas zabawy „szalony fryzjer” z nitek i wszelkiego rodzaju włóczek powstały kreatywne dzieła, które w przyszłości będą może zdobiły nasze głowy. Dzieci zawsze wychodziły z zajęć uśmiechnięte i pełne radości. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

LIP