KRUS ogłasza konkursy

KRUS rozpoczął kolejną Edycję Konkursu Plastycznego dla Dzieci

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza najmłodszych mieszkańców wsi do udziału w kolejnej edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Konkurs jest organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

UWAGA!

Termin zgłaszania prac upływa 31.03.2023 r.

KRUS ogłosił IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na rymowankę o bezpieczeńswie w gospodarstwie rolnym

Konkurs ogłoszony jest pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i ma na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji chemicznych np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz o zasadach ochrony środowiska naturalnego pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Konkurs promuje prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy), popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.

UWAGA!

Termin zgłaszania prac upływa 20.03.2023 r.

Wszelkie szczegóły dotyczące Konkursów można znaleźć na stronie internetowej: www.krus@gov.pl, w najbliższej Placówce Terenowej KRUS lub Oddziale Regionalnym KRUS w Częstochowie.

Jak co roku liczymy na kreatywne i twórcze pomysły najmłodszych mieszkańców naszego regionu, dlatego zachęcamy wszystkie dzieci do aktywnego wzięcia udziału w konkursie - wykonane prace można przynosić do Biblioteki.

LUT