Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Koncert charytatywny „Pilica dla Ukrainy”

Koncert charytatywny „Pilica dla Ukrainy”

Koncert charytatywny „Pilica dla Ukrainy”

Pomoc dla obywateli Ukrainy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie jest bardzo ważna. Mieszkańcy gminy Pilica licznie zaangażowali się w zbiórki organizowane na terenie naszej gminy oraz przyjęli pod swe dachy poszkodowanych. W związku z trwającym konfliktem w Ukrainie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy 20 marca 2022 r. zorganizowała koncert charytatywny pt. „Pilica dla Ukrainy”. Podczas wydarzenia  zorganizowana została publiczna zbiórka, której celem jest pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik.

Na koncert przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz zaproszeni goście Radni Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla oraz Rafał Porc, którzy także zabrali głos przekazując wyrazy współczucia i wsparcia dla poszkodowanych. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele samorządu powiatowego Barbara Laskowska i Krzysztof Wrona, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica Barbara Przybylik, radni, sołtysi, księża i przedstawiciele jednostek OSP i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, a także pracownicy samorządu gminnego oraz mieszkańcy naszej gminy.

Przed pilicką publicznością wystąpiła Okazjonalna Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Leopolda Stawarza, a wraz z nią soliści: Gabriela i Karolina Koczur, Marta Skowron, Magdalena Halaba, Julia Sendra, Emilia Witek, Bernard Stawarz i Karol Skóra. W składzie orkiestry znaleźli się również muzycy z terenu naszej gminy tj. Wiktor Ziębiński oraz Kamil Rzadkiewicz. Materiał zaprezentowany przez artystów miał charakter podniosły. Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć utwory zarówno wielkich polskich kompozytorów, jak i zagranicznych gwiazd estrady.

Wśród zaproszonych gości byli również obywatele Ukrainy przebywający na terenie naszej Gminy. Swoją obecnością zaszczyciły nas Prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Pani Wiktoria Laskowska-Szczur i solistka Pani Katarzyna Klosowska-Bakalczuk. Obie Panie miały już okazję być w naszej Gminie podczas odbywających się w latach 2016-2019 koncertów noworocznych. Dzięki ich obecności na niedzielnym koncercie charytatywnym mieszkańcy mogli posłuchać relacji wprost z Żytomierza, gdzie obecnie sytuacja jest bardzo ciężka, a miasto bombardowane było już od pierwszych dni wojny. Pani Wiktoria nadmieniła, że pomoc dla mieszkańców Ukrainy jest wciąż bardzo potrzebna, a Związek Polaków na Ukrainie organizuje przejazd poszkodowanych do naszego kraju. W podziękowaniu za okazaną pomoc uczestnicy koncertu mogli wysłuchać pięknych utworów ukraińskich w wykonaniu wokalistki Pani Katarzyny Klosowskiej-Bakalczuk, która uświetniła artystycznie to wydarzenie.

Komitet społeczny organizujący zbiórkę pn. „Pilica dla Ukrainy” przekazał, że podczas koncertu zebrano kwotę 8 502 zł, która zostanie przeznaczona na zakup środków do życia dla przybyłych do naszej Gminy obywateli Ukrainy.

PILICA DLA UKRAINY zbiorki.gov.pl

W związku z tak licznym przybyciem mieszkańców na koncert i wsparciem zarówno mieszkańców, jak i lokalnych firm, instytucji, podmiotów, organizatorzy wydarzenia wyrażają wdzięczność i składają serdeczne podziękowania za obecność i okazaną pomoc.

 

25

MAR

2022

692

razy

czytano

123/823

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia