Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Jaka powinna być idealna książka dla dzieci?

Jaka powinna być idealna książka dla dzieci?

Jaka powinna być idealna książka dla dzieci?

Codziennie w Polsce wydawanych jest wiele różnorodnych książek dla dzieci, które zachwycają formą i pomysłowością. Wiele z nich znajdziecie w naszej bibliotece.

W dzisiejszym świecie królują smartfony, tablety i konsole. Dzieci coraz częściej myślą obrazami. To duża konkurencja dla książki. Dlatego  książka powinna być pięknie ilustrowana, dopracowana redakcyjnie i ciekawa, ale przede  wszystkim ma być mądra, powinna uczyć wartości, wśród których najważniejszy jest szacunek – do innych ludzi, zwierząt, przyrody, tradycji, kultury i historii.

Książka jest zdecydowanie bardziej angażująca w porównaniu do smartfona, w którym to szybko zmieniające się obrazy dają efekt natychmiastowej gratyfikacji. Niewątpliwie trzeba iść z duchem czasu, ale warto też poczynić starania, aby książka znalazła sią w życiu waszego dziecka, bo książki są źródłem wiedzy, pomagają w nauce liter, czytania (czytania ze zrozumieniem!) i pisania. Czytanie książek pozytywnie wpływa na procesy poznawcze, rozwija wyobraźnię, pomaga kształtować postawy moralne, pomaga budować więzi rodzinne. Czytanie książek jest również doskonałą rozrywką! Pozwolę sobie zacytować Wisławę Szymborską, która powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Księga rekordów Guinnessa to zbiór wyjątkowych osiągnięć dokonanych przez ludzi z całego świata i prawdziwa skarbnica ciekawostek. Również z dziedziny literatury. Literackie rekordy Guinnessa są bardzo różnorodne i mogą dotyczyć naprawdę różnych dziedzin.

Jeśli chcecie zobaczyć największą książkę świata, musicie wybrać się do Dubaju. Tam bowiem znajduje się mierząca 8,6 metra i szeroka na 5 metrów książka, która waży aż 1500 kilogramów. Poświęcona została ona Mahometowi, a na jej 429 stronach opisano osiągnięcia proroka i pozytywny wpływ islamu na światową kulturę.

Natomiast najmniejsza książka świata wydrukowana została w Japonii. Mierzy ona zaledwie 3/4 milimetra, a szerokość składających się na nią liter nie przekracza 0,01 milimetra.

Może warto razem ze swoim dzieckiem ustanowić kolejny rekord? Na przykład w ilości wspólnie przeczytanych książek? Nawet jeśli nie dostaniecie się do Księgi rekordów Guinnessa, to i tak czeka was wspaniała zabawa. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby przygotować własną książkę rodzinnych rekordów literackich.

A my przedstawiamy naszych wspaniałych rekordzistów, niektórzy z nich zachwycają zdobyciem kolejnego już dyplomu, inni wiekiem i niesamowitym „głodem książki”. Wszyscy jednak czerpią z książek rekordowe ilości wiedzy i niesamowitych przeżyć. Gratulujemy !

  • Joanna Gębka – VII dyplom
  • Jakub Kosno – IV dyplom
  • Kuba Pacia – IV dyplom
  • Julia Dachowska – II dyplom
  • Zuzanna Liszka – II dyplom
  • Amelia Chmiel – II dyplom
  • Mateusz Dachowski – II dyplom
  • Łucja Imiołek – I dyplom
  • Maja Łągiewka – I dyplom
  • Miłosz Litwiński – I dyplom

Czytanie dzieciom to doskonały sposób na wartościowe spędzenie wolnego czasu, więc w wakacje  zapraszamy do biblioteki.

20

LIP

2023

129

razy

czytano

10/792

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia