Kindle dla Czytelników

Kindle dla czytelników z Ukrainy w naszej bibliotece

Wraz z nadejściem jesieni do naszej placówki trafił czytnik renomowanej marki Amazon Kindle do wypożyczenia przez naszych czytelników. Jego pojawienie się jest rezultatem współpracy biblioteki, firmy Legimi oraz Fundacji Powszechnego Czytania realizujących akcję #książkachroni mającej na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaangażowało się w niego wiele osób i firm w Polsce i na świecie. Nie zawiedli też wydawcy z Ukrainy, którzy pospieszyli z przekazaniem książek dla uchodźców.

Zarówno aktywni, jak i potencjalni czytelnicy biblioteki, którzy przyjechali do naszego kraju po agresji rosyjskiej, dzięki darowiźnie Fundacji będą mogli skorzystać ze zbioru prawie 1800 ebooków i audiobooków w języku ukraińskim dostępnych w abonamencie bibliotecznym Legimi w naszej placówce – kryminałów, romansów, literatury obyczajowej, reportaży, biografii oraz książek dla dzieci i młodzieży. Katalog Legimi to także ponad 225.000 pozycji, przede wszystkim w języku polskim, dostępnych w naszej ofercie.

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce.

Legimi to wiodąca na rynku platforma z ebookami, audiobookami i synchrobookami dostępnymi w modelu abonamentowym. Współpracuje z blisko 1200 bibliotek w Polsce i zagranicą.

LIS