Czytelnik Roku 2022

Biblioteka jest miejscem, gdzie znajdziesz książkę dla siebie, gdzie historie ożywają, a wyobraźnia znaleźć może nieograniczoną przestrzeń. To tutaj, w magicznym świecie książek, spotykają się najlepsi czytelnicy, tworząc społeczność, w której miłość do literatury staje się pasją.

Pasjonaci literatury rozkwitają w naszej bibliotece, dlatego z przyjemnością wybraliśmy najlepszych i uhonorowaliśmy ich tytułem "Czytelnika Roku 2022".

Pierwszym wyróżnionym czytelnikiem jest pani Jadwiga Gomułka, która od lat jest stałą bywalczynią biblioteki. W kategorii dziecięcej równie wspaniali czytelnicy: Amelia Chmiel i Jakub Roch – miłośnicy książek i niesamowitych literackich światów. Szczególnie piękne jest to, że ich przygoda z czytaniem trwa od lat, bo książka to przyjaciel na całe życie.

Kolejnym bohaterem naszego artykułu jest pan Kazimierz Uliniarz – nagrodzony w filii w Sławniowie wraz z wnukiem Jakubem Kosno, któremu przekazał miłość do książek.

W filii w Wierbce kolejny raz nagradzamy „Czytającą Rodzinę”, szczególnie za szlachetną postawę popularyzującą kulturę czytelniczą i zapał do czytania, który zaraża wszystkich wokół. Joanna Gębka – uwielbia książki, wielokrotna laureatka w akcji czytelniczej „Mała książka – Wielki człowiek”, Bartek Gębka – czytelnik z pasją i pani Monika Gębka – inspirująca mama, która zawsze ma czas, żeby odwiedzić bibliotekę.

Gratulujemy laureatom i cieszymy się, że wraz z nami tworzą niezwykłą atmosferę naszej biblioteki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Biblioteki i dołączenia do tej wyjątkowej społeczności miłośników literatury. Bo w świecie książek każdy może znaleźć coś dla siebie, a niesamowita podróż przez kolejne strony staje się niezapomnianym doświadczeniem.

GRU